• Türkçe
 • English
 • Español
 • Italiano

Yarışma Hakkında

 • Yarışma Kuralları

  Yarışmaya göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. ANATOLIAN IOOC Uluslararası Zeytinyağı Yarışmasıdır. Aşağıda ki kuralları lütfen dikkatlice okuyunuz. Yarışmaya katılmak ve doğru prosedürleri yerine getirmek için yarışma kurallarını kabul etmeniz ve onaylamanız gerekmektedir. Yarışmaya kayıt olmanız durumunda 10 maddelik yarışma kurallarını kabul etmiş sayılırsınız.
   

 • 1. UYGUNLUK

  Anatolian IOOC yarışmasına, 2023 – 2024 hasat yılında üretilmiş, ticari olarak satışı yapılan bireysel kişiler veya şirketler katılabilir.

  1. Zeytinyağı üreticileri
  2. Zeytinyağı işletmeleri
  3. Üretim tesisleri
  4. Üretici kooperatifleri ve birlikler
  5. Markalı natürel sızma zeytinyağı üreten, şişeleyen ve ticaretini yapan işletmeler.
  Numuneler sadece Natürel Sızma Zeytinyağı kategorisinde veya Çeşnili Zeytinyağı kategorisinde olmalıdır. Ürün kaydı sadece www.anatolianiooc.com web adresinden yapılmalıdır.

 • 2. KAYIT

  Yarışma katılımcıları, web sitesi üzerinden ‘’üye ol’ veya ‘’üye girişi’’ alanından kayıt formlarını eksiksiz doldurmalı ve yarışma katılım ücretini Online Kredi Kartı veya Havale ile ödemelidir.
  Ödeme sonrasında katılımcılar onay e-postası alacaklardır. E-posta onayı sonrasında kayıt ücreti ve masraflar hiçbir koşulda iadesi olmamaktadır.

  Kayıt Tarihi Başlangıç: 01 Ekim 2023
  Son Kayıt Tarihi:  01 Nisan 2024

 • 3. KAYIT ÜCRETİ

  Anatolian IOOC yarışma bedeli,

  1 (bir) Numune için 200 € dur.
  5 (beş) Numuneye kadar 175 € dur.
  5 (beş) ile 8 (sekiz) Numune 150 € dur.
  8 (sekiz) Numune ve üstü  110 € dur.
  Havale işlemlerinde banka masrafları katılımcı tarafından ödenmelidir. Eksik yatırılan ücretlerden katılımcı sorumludur. Ödeme sonrasında info@anatolianiooc.com adresine transfer Swift belgesini iletmeniz gerekmektedir. Yapılan ödemeler sonrasında kayıt ücretleri ve masraflar iade edilmez.
  Banka adı: Denizbank
  SWIFT Kodu: DENITRIS
  IBAN No: TR 22 0013 4000 0187 8485 2000 02 (Euro)
  TR 49 0013 4000 0187 8485 2000 01 (TL)
  Şube Adı: Akhisar
  Adres: Paşa Mah. 19.(mustafa Abut) Cad. No:80/1A Akhisar Manisa
  Şube Kodu: 2620 - Akhisar Şube
  Hesap No: 2620-18784852-352 (Euro)
  2620-18784852-351  (TL)
  Hesap Adı: Anatolian IOOC

 • 4. YARIŞMA NUMUNELERİ

  Katılımcıları yarışmaya katıldıkları ürünlerin ticari ürün olduğunu kabul etmelidir. Gönderilen ürünler satış alanlarında ki ürünler ile Marka, şişe, içerik, etiket, kutu, ürün miktarı aynı olmalıdır. Tüm yarışma numuneleri, piyasadaki ticari ürünle birebir aynı olmalıdır. Etiketsiz ve ticarete uygun olmayan numuneler yarışmaya kabul edilmeyecektir.

  Her bir Numune kaydı için:

  100 ml - 150 ml Şişe 5 adet
  200 ml - 250 ml Şişe 4 adet
  300 ml - 475 ml Şişe 3 adet
  500 ml - 750 ml - 1 L Şişe 2 adet
  Numuneler ANATOLIAN IOOC tarafından teslim alındıktan sonra hiçbir nedenle iade edilmeyecektir.
  Kayıt sonrasında alacağınız Kayıt numarasını ve kayıt formunu koli içine mutlaka ekleyiniz.
   

 • 5. SEVKİYAT SON TARİHİ

  Numuneler 01 Nisan 2024 tarihinde veya öncesinde ANATOLIAN IOOC ye teslim edilmesi gerekmektedir.

  Kargolarda gecikme olabileceğinden mümkün olduğunca erken gönderilmesi gerekmektedir. Geç gelen numuneleri teslim almaya çalışacağız lütfen numunelerinizi mümkün olan en kısa sürede gönderin.
  Numunelerin uygun şekilde gönderilmesi yarışmacı sorumluluğundadır. Gecikmeli teslimat, kayıp, kırık ve hasar görmüş numuneler için Anatolian IOOC sorumlu değildir.

   

 • 6. SEVKİYAT VE TESLİMAT

  Yarışmaya katılan tüm numuneler gönderici ödemeli olarak gönderilmelidir. Alıcı ödemeli gönderilen numuneler teslim alınmayacaktır.
  ANATOLIAN IOOC hiçbir nakliye ücreti, gümrük vergisi ve vergiden sorumlu değildir. Nakliye masrafları iade edilmez.

  Numune gönderim adresi:
  Anatolian IOOC International Olive Oil Competition

  Adres: Çoruk Mahallesi Çoruk Sokak No:91/2
  Posta Kodu: 10702
  İl / İlçe: Türkiye / Balıkesir / Burhaniye
  Teslimat Alıcısı: +90 530 109 7302 (Birsen Pehlivan)
  Kayıt edilen ürünler proforma ile gönderilmelidir. Ürünlerin gümrükte kalmaması için proforma bu şekilde düzenlenmelidir.
  Proforma faturanızı kayıt sayfasında hazırlayabilirsiniz.


  Numunelerin ticari değeri genellikle şişe başına bir Euro'dur, faturada bu tutarın yazılması gerekmektedir. Karayolu ile gönderim yapılmamalıdır. Karayolu ile gönderilen ürünlerden Anatolian IOOC sorumlu değildir. Ürünleri DHL veya UPS Kargo ile gönderebilirsiniz. FedEx veya TNT ile kargo yapılmamasını öneriyoruz. Göndermiş olduğunuz ürünler Anatolian IOOC depolarında ısı kontrolü ile güvenle korunacağından şüpheniz olmasın. Numuneler teslim alındığında tarafınıza bir e-posta gönderilecektir.

 • 7. YARIŞMA KOMİTESİ VE JÜRİ ÜYELERİ

  Yarışma Komitesi tarafından belirlenen panel liderleri yarışma jüri üyelerini seçerek numune tadımı yapılacaktır. Numuneler Uluslararası Zeytinyağı Konseyi kuralları çerçevesinde sınıflandırarak değerlendirecektir.

  Numuneler jürinin tarafız değerlendirebilmesi için: yarışma teknik koordinatörü tarafından tamamen izole ortamda, markaları görünmeden hazırlanacaktır.
  Yarışmaya katılan natürel sızma zeytinyağlarının değerlendirileceği formlar, IOC yönergelerine uygun formlar olup, katılımcı natürel sızma zeytinyağları 0-100 arasında puanlandırılacak ve Anatolian IOOC 2024 yarışmasına ait bir tasarımda olacaktır.

  Yarışma, Monovarietal, Blend, Organik, Çeşnili kategorilerinde yapılacaktır.
   

  En Yüksek Puanı Alan 3 Katılımcıya Özel Mezopotamya Ödülü 
  Best Of Country

  Sınıfının En İyisi: 95,5 – 100 puan
  Altın Madalya: 85 – 100 puan
  Gümüş Madalya: 70 – 84,5 puan
  Yarışma sonuçlarına, sonuçlar açıklandıktan sonra 15 gün içinde bir (1) kez itiraz hakkınız vardır. İtiraz sonrasında numune tadımı tekrar yapılacaktır. Yarışma sonuçlarından kaynaklanan sorunlardan ANATOLIAN IOOC sorumlu değildir.

 • 8. ÖDÜL

  Ödül kazanan katılımcılar 23 Nisan 2024 tarihinde web sitemiz üzerinden yayınlanacaktır.

  Kazananların ödüllerini yapılacak olan etkinlikte Yarışma Komitesi Başkanı tarafından verilecektir. Ek olarak ‘’Sınıfının En İyisi’’, ‘’Ülkenin En İyisi’’ ve ''Special
  Mesopotamia'' plaket ile ödüllendirilecektir.

  Kazanan Zeytinyağları ödül logolarını ve madalyalarını aynı yıl içinde üretilmiş, aynı marka ürünler üzerinde ticari amaçlı kullanabilir. Ödül logosu bir sonra ki yıl için kullanılamaz.
   

 • 9. YÜKÜMLÜLÜKLER

  ANATOLIAN IOOC ödül alan zeytinyağlarının bağımsız bir laboratuvarda analiz yaptırma hakkına sahiptir. Ödül alan zeytinyağları ile aynı marka ve isimde piyasada ticari olarak satışı yapılan ürünlerin kıyaslanması ve analitik kontrolünün yapılması ve belgelendirme hakkına sahiptir.

  Yarışmaya gönderilen numuneler iade edilemez, numuneler yarışma sonuçlarının açıklanmasından sonra 60 gün Anatolian IOOC deposunda saklanacaktır, daha sonrasında numuneler yarışma komitesi tarafından, analizleri yapıldıktan sonra uygun görülen bir kuruma bağış yapılacaktır.

  Katılımcılar kayıt formuna yazılmış bilgilerden sorumludur yarışma esnasında kayıt formu bilgileri dikkate alınacaktır, farklı sonuç çıkması halinde itiraz kabul edilmeyecektir.

  Yarışma komitesi yarışmayı pandemi, doğal afet, vb. durumlarda iptal etme hakkına sahiptir. Yarışmanın iptal olması durumunda tüm katılımcıların yatırmış oldukları ücretler vergiler ve nakliye hariç yarışma kayıt bedeli katılımcılara iade edilecektir, ancak gönderilen numuneler iade edilmeyecektir. Yarışmanın iptal olması durumunda yarışma numuneleri yarışma komitesi tarafından imha edilecektir.

 • 10. KARAR VE SÖZLEŞME

  ANATOLIAN IOOC kuralları 01/01/2020 yılında yarışma komitesi tarafından alınmıştır. 15/09/2022 tarihinde revize edilmiştir. Anatolian IOOC yarışma kurallarını değiştirme hakkına sahiptir. Yarışma kuralları websitesi üzerinde açık halde katılımcılara sunulmuş resmi bir evraktır. Anatolian IOOC organizatörleri ile yaşanabilecek herhangi bir uyuşmazlıkta Türkiye yasaları geçerlidir ve uyuşmazlıklar Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri tarafından çözülür. Söz konusu durumlarda Türkiye dışındaki katılımcıların mensup oldukları kendi ülke yasaları ve makamları kullanılamaz.

  Sözleşme Türkçe, İngilizce ve İspanyolca olarak üç dilde yayınlanmıştır.

  Sıkça Sorulan Sorular

 • AnatolIan Iooc

  Partners